Silikónové podložky na redukciu tlaku KerraPro™


kerapro-krabicka

Podložky na redukciu tlaku KerraPro™, ako súčasť programu prevencie dekubitov, pomáhajú chrániť kožu u rizikových pacientov. Špeciálne tvarované podložky sú vyrobené z flexibilného, vysoko odolného silikónu. Silikón má schopnosť absorbovať a rozprestrieť bodový tlak a ochrániť tak citlivú kožu v mieste kostných výčnelkov.

Podložky KerraPro™ odolávajú teplote 121 °C v sterilizátore pri plnom zachovaní mechanických vlastností, postačí ich však umyť mydlom a vodou a poriadne osušiť. Podložky KerraPro™ môžu byť použité u toho istého pacienta opakovane a napomáhajú tak znižovaniu nákladov prevencie dekubitov.

Podložky je možné použiť na ochranu lopatiek, hlavy, zápästia, piat, krížovej oblasti, ramien, členkov.

Vyberte iba vhodný typ produktu, pásiky a doštičky je možné pristrihnúť do požadovaného tvaru. Pokožku pod KerraPro™ je treba pravidelne kontrolovať a udržovať čistú a suchú. KerraPro má prirodzenú lepivosť’ napomáhajúcu priľnutiu k pokožke, pokiaľ je však treba, môžete na fixáciu použiť ďalšie pomôcky, ako spodné prádlo, ponožky, hadicový obväz, pružné ovínadlo alebo fixačnú pásku.

Objednávací kód Názov Balenie
KPRO10 Doštička 10 × 10 × 0,3 cm 1 ks
KPRO20 Doštička 10 × 10 × 1,2 cm 1 ks
KPRO30 Päty/lakte 2 ks
KPRO40 Krížová oblasť/členok 1 ks
KPRO50 Pásik 30 × 5 × 0,3 cm 1 ks
KPRO60 Pásik 50 × 2,5 × 0,3 cm 1 ks

Kedy mám KerraPro použiť?
Podložky KerraPro sú určené pre pacientov s rizikom výskytu dekubitov v oblasti kostných výčnelkov alebo v miestach, kde môžu závažné otlaky na koži spôsobiť iné zdravotnícke pomôcky. Podložky KerraPro neplnia funkciu krytia na hojenie rán a nemôžu sa použiť priamo na poškodenú kožu. Podložky sú určené k použitiu na neporušenú pokožku v oblastiach s rizikom výskytu otlakov alebo preležanín a tiež u existujúcich dekubitov I. stupňa. Dekubit I. stupňa je neporušená koža s ohraničeným pretrvávajúcim začervenaním, väčšinou v oblasti kostných výčnelkov. Pri silno pigmentovanej koži nemusí byť začervenanie zreteľné, ale farba sa môže odlišovať od okolitej kože. Pri dekubitoch I. stupňa môže byť koža v mieste výskytu v zrovnaní s okolitým tkanivom bolestivá na dotyk, tuhá, mäkká, teplejšia alebo chladnejšia (odporúčanie EPUAP).

Môžem použiť KerraPro spolu s inými pomôckami pre znižovanie bodového tlaku?
Pokiaľ používate KerraPro spolu s napríklad antidekubitnými vankúšikmi alebo matracmi, je nutné rizikové miesta pozorovať starostlivejšie, pretože by mohlo v mieste aplikáce prísť napríklad k výskytu trenia alebo nadmerného potenia a tým k ovplyvneniu vlastností a zníženiu účinku KerraPro.

Môžem pod KerraPro použiť maste alebo krémy?
Áno, krémy alebo maste môžete použiť, uistite sa však, že sú pred priložením KerrraPro úplne vstrebané do pokožky.

Môžem KerraPro pristrihnúť?
Áno, KerraPro môžete nožnicami upraviť na požadovanú veľkosť podľa miesta použitia a potrieb pacienta.

Ako mám KerraPro čistiť?
Odporúčame KerraPro umyť mydlom a vodou. Naneste mydlo a starostlivo aplikujte na odstránenie nečistôt. Potom opláchnite vodou a dôkladne vysušte. Podložky KerraPro môžete vo výnimočných prípadoch sterilizovať v autokláve alebo omyť riedenou dezinfekciou. V prípade dezinfekcie do roztoku KerraPro neponárajte, len povrch jemne pretrite a dôkladne opláchnite, aby ste zabránili prípadnej iritácii pokožky dezinfekčným prostriedkom. Zároveň umyte a vysušte pokožku v mieste použitia KerraPro. Vždy sa uistite, že pred priložením KerraPro je koža aj podložka úplne suchá.

Ako často mám KerraPro čistiť?
KerraPro je potrebné čistiť aspoň raz denne. Uistite sa, že podložka KerraPro je pred ďalším použitím suchá. Na odstránenie prebytočnéj vlhkosti alebo nečistôt odporúčame zároveň umyť aj vysušiť pokožku v mieste použitia. V prostredí so zvýšenou teplotou alebo u pacientov s nadmerným potením odporúčame KerraPro a kožu v mieste použitia kontrolovať a čistiť častejšie.

Môžem KerraPro použiť pre viac pacientov?
Pre vylúčenie rizika krížovej kontaminácie má byť KerraPro po očistení použité opakovane u rovnakého pacienta.

Ako dlho KerraPro vydrží?
Životnosť KerraPro ovplyvňujú tieto faktory:

  • Počet použití
  • Tlak a váha, ktorým je podložka vystavená
  • Spôsob používania a manipulácie

Podložky KerraPro sú vyrobené zo 100 % silikónu medicínskej kvality, vysoko odolného a trvanlivého materiálu, ktorý je určený na opakované použitia. KerraPro priložte znovu až po dôkladnom očistení a vysušení. V prípade mechanického poškodenia, alebo keď materiál stratí svoju prirodzenú ‘lepivosť’, použite novú podložku KerraPro.

Ako KerraPro najlepšie fixovať?
KerraPro má prirodzenú ‘lepivosť’ napomáhajúcu prilnutiu k pokožke. Pokiaľ je však treba, môžete použiť ďalšie pomôcky:

  • Spodné prádlo alebo ponožky
  • Hadicový obväz
  • Pružné ovínadlo
  • Fixačnú pásku
  • V prípade použitia napr. pod kyslíkovú masku alebo okuliare je KerraPro fixované priamo touto pomôckou

Môžem priložiť KerraPro na zníženie tlaku aj na krytie určené na hojenie rán?
KerraPro podložky sú určené na priamu aplikáciu na neporušenú pokožku a musia byť používané iba v tomto rozsahu.