Hydrogélové krytie KerraLite Cool® Border


KerraLite Cool Border

KerraLite Cool® Border je upokojujúce krytie na báze patentovanej Pro-lonic® kopolymérovej matrix. Krytie je určené na odstránenie nekrotického tkaniva a reguláciu vlhkosti v rane, ktoré vytvára ideálne prostredie na hojenie ľahko exsudujúcich rán. Obsahuje silný transparentný hydrogél nepriepustný pre baktérie, avšak umožňujúci prienik vlhkosti presne podľa špecifických potrieb rany. Neprisychá ku tkanivu a umožňuje tak bezbolestnú výmenu krytia. Vďaka vrchnej polyuretánovej vrstve a adhezívnemu okraju nevyžaduje sekundárne krytie ani dodatočnú fixáciu.
Krytie sa pod dohľadom lekára môže používať na liečbu chronických rán (preležaniny, ulkusy predkolenia), na rany spôsobené radiačnou terapiou, popáleniny a miesta obarenia.

Je zvlášť vhodné u rán s nulovou alebo nízkou hladinou exsudácie na pomoc pri autolytickom odstraňovaní nekrotického tkaniva. Absorpcia iónových polymérov zvyšuje schopnosť krytia zvládať nadbytočné množstvo tekutín v rane, predlžuje interval výmeny krytia a znižuje riziko macerácie v prípade neočakávaného zvýšenia množstva exsudátu. Krytie je možné použiť na kontaminované a kolonizované rany a tiež pod kompresiou.

Kód ŠÚKL

Rozmer krytia

Balenie (ks)

Úhrada ZP

A93490

11 × 11 cm

5

áno